Od 1 marca 2012 r. zmieniają się trasy i rozkłady jazdy autobusów komunikacji współfinansowanej przez gminę Brwinów. Zamiast autobusów szkolnych dla dzieci ze szkół w Brwinowie – komunikacja dla wszystkich. Sieć autobusów połączy niemal wszystkie sołectwa, a kursów będzie więcej niż dotychczas.

Na trasy wyjadą autobusy kursujące na czterech liniach. Zmiany posłużą zarówno dzieciom, jak i dorosłym. W celu usprawnienia gminnej komunikacji transport zbiorowy zostanie połączony z dowozem dzieci do ZS nr 1 oraz ZS nr 2. Autobusy będą kursowały według odrębnych rozkładów w dni nauki szkolnej oraz w soboty, niedziele i święta na następujących trasach:

1.    Domaniew – Moszna – Koszajec – Krosna – Biskupice – Brwinów – Parzniew – Pruszków – Domaniew w dni nauki szkolnej.
2.    Domaniew – Moszna – Koszajec – Krosna – Biskupice –Brwinów – Parzniew –Pruszków PKP w dni robocze niebędące dniami nauki szkolnej oraz w soboty, niedziele i święta.

3.    Brwinów Rynek – Biskupice – Czubin – Rokitno – Czubin – Milęcin – Kotowice – Falęcin – Grudów – Brwinów w dni nauki szkolnej, w dni robocze niebędące dniami nauki szkolnej oraz w soboty, niedziele i święta.
4.    Brwinów – Podkowa Leśna – Żółwin – Owczarnia – Podkowa Leśna –Brwinów w dni robocze od poniedziałku do piątku.

Transport będzie realizowany przez firmę PKS z Grodziska Mazowieckiego. Ceny biletów we wszystkich autobusach będą wynosiły 2,5 zł lub 3 zł w zależności od trasy przejazdu. Za bilet miesięczny dla osoby nie korzystającej z ustawowych ulg będzie trzeba zapłacić odpowiednio 80 zł lub 96 zł. Szczegółowy cennik oraz wykaz ustawowych ulg, do korzystania z których będą uprawnieni pasażerowie dostępny jest na stronie http://www.pksgrodzisk.com.pl w zakładce komunikacja podmiejska.

Rozkład w obecnym kształcie będzie obowiązywać do końca wakacji. Pierwsze miesiące funkcjonowania nowego systemu pozwolą na ocenę popularności linii i wprowadzenie ewentualnych korekt od września.