Są duże szanse na to, że park w Brwinowie stanie się zielonym sercem miasta i wymarzonym miejscem odpoczynku i rekreacji dla mieszkańców: przez cały maj będą trwały konsultacje nowej koncepcji jego zagospodarowania. Władze Brwinowa zdecydowały już o rozpoczęciu rewitalizacji: w tym roku na ten cel przeznaczono kwotę 1,7 mln złotych.

 


Środki zapisane w tegorocznym budżecie powinny wystarczyć na założenie w parku monitoringu wizyjnego, oświetlenia parkowego oraz zbudowanie chodnika wzdłuż głównego ciągu komunikacyjnego od bramy parku do wyjścia na ul. Przejazd. Ponieważ park znajduje się pod opieką konserwatora zabytków, więc konieczne były dodatkowe uzgodnienia. Dzięki rozmowom udało się rozwiązać trudne kwestie, które mogły utrudnić podjęcie prac. Wkrótce rozpocznie się budowa placu zabaw dla dzieci, który został wygrany w konkursie „100 placów zabaw...”. W planach na 2012 r. jest też ogłoszenie przetargu i realizacja prac związanych z budową chodnika wraz z oświetleniem. Burmistrz Arkadiusz Kosiński nie zamierza jednak na tym poprzestać: w ciągu kolejnych lat w parku powinny pojawić się alejki, mostki, urządzenia do rekreacji i in. Chcąc prowadzić te działania w przemyślany sposób, warto mieć całościową koncepcję i realizować ją krok po kroku w miarę dostępnych środków.

Nowa koncepcja została już zaprezentowana na sesji Rady Miejskiej w dniu 25 kwietnia, a wcześniej – 17 kwietnia – na spotkaniu burmistrza Arkadiusza Kosińskiego z brwinowskimi organizacjami pozarządowymi. Zgłaszane opinie i uwagi, zarówno z punktu widzenia fachowców z różnych dziedzin, jak też użytkowników parku, pomogą w jej ostatecznym dopracowaniu.

Mieszkańcy mogą zapoznać się z koncepcją zagospodarowania parku na stronie internetowej www.brwinow.pl. Uwagi można nadsyłać do końca maja na Urząd Gminy Brwinów, ul. Grodziska 12, 05-840 Brwinów lub pocztą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Koncepcja rysunek 1 [PDF 4,4 MB]

Koncepcja rysunek 2 [PDF 7,0 MB]
Koncepcja rysunek 3 [PDF 1,1 MB]
Koncepcja rysunek 4 [PDF 1,9 MB]
Koncepcja rysunek 5 [PDF 550 KB]
Koncepcja rysunek 6 [PDF 680 KB]
Koncepcja rysunek 7 [PDF 581 KB]
Koncepcja rysunek 8 [PDF 285 KB]
Opis techniczny [PDF 4 563 KB]