Pod koniec września w ramach projektu „Enter Europa” realizowanego przez Polską Agencję Prasową, w Zespole Szkół nr 1 w Brwinowie pojawiła się ekipa dziennikarzy PAP-u, która dokumentowała, w jaki sposób fundusze europejskie wpływają na życie uczniów z Brwinowa.

 


Serwis samorządowy PAP wybrał pięć gmin z Polski, które odwiedził z kamerą. Efektem wizyty w ZS nr 1 jest nagranie kilkuminutowego filmu z udziałem uczniów i nauczycieli brwinowskiej Jedynki.

Na zajęciach prowadzonych w tym roku szkolnym w ramach projektu „Wiedza kluczem do przyszłości” dzieci z ZS nr 1 oraz ZS w Żółwinie korzystają z bogatej oferty zajęć dodatkowych: języki obce, prace plastyczno-ceramiczne, zajęcia w nowo wyposażonej sali komputerowej i sali do nauki języków, wyjazdy na basen, zajęcia taneczne, a także doskonalenie umiejętności w zakresie nauk ścisłych – uczniowie mają w czym wybierać.

W krótkim filmie pokazane zostały fragmenty z lekcji języka angielskiego, chemii i zajęć przy kupionych ze środków unijnych laptopach. Jakim powodzeniem cieszą się zajęcia – widać na filmie. Obecność dzieci świadczy o potrzebie realizacji takich projektów – mówi w przygotowanym materiale burmistrz Arkadiusz Kosiński.

Baczne oko kamery uchwyciło wiele zadowolonych młodych twarzy. Redakcja PAP-u zakończyła montaż materiału. Efekty jej pracy można zobaczyć poniżej.