Przez dwa dni trwało liczenie: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Brwinowie zebrała w tym roku ponad 41 tys. zł. Dzięki pracy 100 wolontariuszy, hojności brwinowian i pomyślnej licytacji udało się pobić ubiegłoroczny rekord.

Relację z przebiegu XX Finału WOŚP przygotowała szefowa brwinowskiego sztabu – Marzena Wysocka z Ośrodka Kultury w Brwinowie:

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Brwinowie zebrała 41.158,02 zł. Pobiliśmy ubiegłoroczny rekord! Sztab w Brwinowie liczył 100 wolontariuszy. Na rzecz WOŚP zbierali także KS Tennis Life (977,69 zł) i Przedszkole „Kasperek”. Rekordowa puszka należała do Ewy Berdzińskiej i zawierała 2.147,95 zł., 6 euro i 1,5 dolara USA.
Finałowy koncert odbył się na Rynku. Zagrały zespoły: Nocton, Support, Amnezja i Sound Force.  Licytację prowadzili: Anna Łukawska, Łukasz Stegienko i Grzegorz Olczak.
Podczas aukcji licytowano gadżety WOŚP – kubek, koszulkę, kalendarze, apteczkę, płyty, książki – oraz fanty i cenne przedmioty podarowane przez ludzi o gorących sercach: Panią Elżbietę Smolińską, Starostę Pruszkowskiego, Panią Marię Rogińską, Panią Grażynę Jarzynę, Pana Adama Słowińskiego i Biuro Promocji Gminy Brwinów oraz innych anonimowych darczyńców.
O godz. 20.00 zjednoczyliśmy się z całą Polską i odpaliliśmy „światełko do nieba”.
Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji imprezy składamy na ręce Pana Sławomira Walendowskiego, Zastępcy Burmistrza Gminy Brwinów. Pracownicy Referatu Gospodarki Komunalnej wnieśli ogromny wkład w realizację przedsięwzięcia.
Straży Miejskiej i Policji dziękujemy za zapewnienie bezpieczeństwa wolontariuszom oraz w trakcie koncertu w Rynku, a strażakom z OSP w Brwinowie – za odpalenie „światełka”. Restauracjom Amigo i Elita oraz Pani Wandzie Chrzanowskiej dziękujemy za gorące posiłki dla wolontariuszy, a Panu Wiesławowi Nastarowiczowi – za owoce.
Mieszkańcom naszej Gminy Brwinów dziękujemy za hojne datki. Orkiestra w Brwinowie gra do końca świata i jeden dzień dłużej!!!