Od poniedziałku 2 czerwca 2014 r. rozpocznie swoje funkcjonowanie strefa płatnego parkowania. Rynek w Brwinowie jest obecnie w znacznej części zastawiony przez samochody parkujące tutaj przez cały dzień. Wprowadzenie opłat ma spowodować rotację parkujących.


Od dłuższego już czasu zmotoryzowani mieszkańcy skarżyli się na brak możliwości zaparkowania w ciągu dnia na Rynku, ponieważ niemal wszystkie miejsca parkingowe zajmowane są przez cały dzień przez zmotoryzowanych pasażerów kolei, którzy zostawiają swoje samochody wcześnie rano a zabierają po południu lub wieczorem. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, w styczniu tego roku Rada Miejska w Brwinowie podjęła uchwałę w sprawie wprowadzenia Strefy Płatnego Parkowania (SPP) na Rynku.

Wprowadzenie SPP pomoże kierowcom, którzy dziś daremnie szukają wolnego miejsca do zaparkowania przy Rynku w ciągu dnia, chcąc zrobić zakupy w jednym ze sklepów przy Rynku, podwieźć  kogoś do pociągu lub odebrać wracających z podróży lub skorzystać z punktów usługowych czy bankomatów. 

System opłat, uchwalony przez Radę Miejską w Brwinowie jako prawo miejscowe, oparty jest na zasadzie stopniowania – im dłuższe parkowanie, tym wyższa opłata. Przy ograniczonej ilości miejsc parkingowych w ścisłym centrum opłaty powinny wymuszać rotacje oraz zachęcać do skorzystania z położonego nieopodal bezpłatnego parkingu przy cmentarzu. Wybudowany w 2011 r. parking przy ul. Powstańców Warszawy, położony w odległości ok. 220 m od Rynku, jest wykorzystywany w minimalnym stopniu. Kierowcy znajdą tam aż 89 bezpłatnych miejsc do zaparkowania.

W strefie płatnego parkowania przy Rynku opłaty pobierane będą w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00. Sprzedaż biletów parkingowych odbywać się będzie poprzez dwa parkomaty posadowione w rejonie budynków nr 8 i nr 20.
 
Stawki opłat za parkowanie samochodu na terenie SPP:
- 20 gr. za minimalny czas parkowania do 15 min.;
- 50 gr. za minimalny czas parkowania do 30 min.;
- 1 zł za minimalny czas parkowania do 45 min.;
- 2 zł za pierwszą godzinę parkowania;
- 2,20 zł za drugą godzinę parkowania;
- 2,40 zł za trzecią godzinę parkowania;
- 2 zł za czwartą i każdą następną godzinę parkowania.