Urząd Gminy Brwinów został nominowany do II etapu plebiscytu Urząd Przyjazny Mediom i Społeczeństwu. W głosowaniu, które potrwa do końca czerwca, brać mogą dziennikarze oraz mieszkańcy.
Po pierwszym etapie selekcji spośród urzędów i instytucji w całej Polsce zostały przyznane nominacje dla podmiotów, które sprawnie komunikują się z mediami. Urząd Gminy Brwinów po raz kolejny znalazł się wśród nominowanych.

Biuro Promocji na co dzień stara się pomagać dziennikarzom w ich pracy, a lokalne media otrzymują rocznie ponad 200 informacji prasowych, z których czerpać mogą wiadomości i inspiracje do tworzenia własnych materiałów na temat gminy Brwinów. Przy okazji podpisywania ważnych umów czy rozpoczynania znaczących inwestycji dziennikarze są zapraszani na spotkania, podczas których mają okazję do dokładnego zapoznania się z tematem, a także zadawania dodatkowych pytań władzom gminy oraz gościom. W ostatnich miesiącach w Brwinowie takie spotkania odbyły się m.in. z udziałem wicemarszałka Krzysztofa Strzałkowskiego oraz wicewojewody Dariusza Piątka.

Dziennikarze doceniają też otwartość burmistrza Arkadiusza Kosińskiego. Podobnie jak wszyscy mieszkańcy mogą liczyć na kontakt osobisty, a także np. przez pocztę elektroniczną i serwis społecznościowy Facebook (www.facebook.com/arkadiusz.kosinski). Także Urząd Gminy Brwinów wykorzystuje swoją stronę www.facebook.com/Brwinow do komunikowania z mieszkańcami. Niektóre sprawy udaje się w ten sposób załatwić od razu, trudniejsze zgłoszenia przekazywane są do odpowiednich referatów Urzędu Gminy Brwinów. Zdarzają się słowa krytyki... ale też podziękowania.

 Przez cały czerwiec trwać będzie drugi etap plebiscytu, który wyłonić ma 50 najlepiej ocenianych urzędów, przyjaznych mediom i społeczeństwu. Swoje głosy  należy przesyłać na adres organizatora - Warszawskiej Grupy Doradców Public Relations – za pomocą poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.