Trwają jeszcze prace remontowe w gminnych szkołach i przedszkolach. Tam, gdzie zakończono już prace, rozpoczęły się generalne porządki przed pierwszym dzwonkiem.


Zakończyły się już remonty w Przedszkolu nr 1 przy ul. Słonecznej w Brwinowie. Została tu wymieniona podłoga w szatni i wejściowym holu. Szkoła w Otrębusach zyskała dwie pięknie wyremontowane łazienki. Zgodnie z podpisanymi umowami we wrześniu będą tu jeszcze prowadzone prace związane z wymianą okien w salach lekcyjnych i w stołówce. Roboty będą wykonywane popołudniami po zakończeniu lekcji przez uczniów.
Nadal trwa wymiana stolarki okiennej w przedszkolu w Otrębusach. W związku z niestandardowymi wymiarami okien trzeba jeszcze poczekać na realizację zamówienia.

W ZS nr 1 w Brwinowie uczniowie od września będą mogli korzystać z dwóch nowych, w pełni wyposażonych sal komputerowych i sali do nauki języków obcych. Pieniądze udało się pozyskać dzięki realizowanemu programowi unijnemu „Wiedza kluczem do przyszłości”. Do końca sierpnia szkoła w Żółwinie także zyska nową salę językową w ramach realizacji tego samego projektu. W Jedynce na wrzesień planowane są jeszcze prace związane z wykonaniem wentylacji w sali gimnastycznej.