Uroczyste wręczenie medali za długoletnie pożycie małżeńskie to szczególna uroczystość, która na długo zostaje w pamięci jubilatów. 17 stycznia 2014 r. sześć kolejnych małżeństw mieszkających w gminie Brwinów odebrało z rąk burmistrza Arkadiusza Kosińskiego przyznane przez Prezydenta RP medale. 


Burmistrz Arkadiusz Kosiński wraz z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Mirosławą Osęką zaprosił jubilatów z długim stażem małżeńskim do wzięcia udziału w pełnej wzruszeń uroczystości, gdzie w towarzystwie bliskich „najstarsze” mieszkające w gminie Brwinów małżeństwa wspominały wspólnie spędzone ponad 50 lat.

Bohaterowie styczniowej uroczystości ślubowali miłość, wierność i uczciwość małżeńską  1963 roku, a jedna z par nawet w 1956 roku. Medale otrzymali państwo Antonina i Ryszard Olejniczakowie, Teresa i Jan Grabowscy, Irena i Marian Gipsiakowie, Elżbieta i Bogusław Bukrabowie, Alicja i Witold Koneccy oraz Elżbieta i Tadeusz Jóźwikowie.

Życzenia zdrowia i dalszego darzenia się miłością i szacunkiem składali burmistrz Arkadiusz Kosiński oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Brwinowie Zbigniew Kurządkowski. Jubilaci otrzymali również kosze wypełnione słodyczami oraz bukiety kwiatów.
Do gratulacji i życzeń przyłączyły się dzieci i wnuki, a także prawnuki jubilatów. We wspólnym świętowaniu wzięli też udział przyjaciele par z ponad półwiecznym stażem. Na sali pojawił się okazały tort z napisem „Jubileusz małżeństwa”, zaproszeni goście wznieśli toast lampką szampana i głośno zaśpiewali jubilatom „Sto lat”. Na skrzypcach akompaniował Łukasz Parcheta.

Dziękując za wspólnie spędzony czas, burmistrz Arkadiusz Kosiński obdarował małżonków pamiątkowymi talerzami, ozdobionymi herbem Brwinowa i motywem liści dębu.

Pary małżeńskie, które w najbliższym czasie obchodzić będą okrągłą 50. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego, oraz pary, które są małżeństwem dłużej niż 50 lat, a nie otrzymały jeszcze medali przyznawanych przez prezydenta RP, proszone są o kontakt z Urzędem Stanu Cywilnego w Urzędzie Gminy Brwinów pod numerem telefonu 22 738 25 61.

Wszystkim jubilatom życzymy pogody ducha i radości, którą okazywali podczas otrzymywania medali, a także dobrego zdrowia i wielu, wielu kolejnych wspólnych lat!