W czasie ferii zimowych Gminny Ośrodek Kultury w Brwinowie zorganizował „Zimę w mieście”. W styczniowych zajęciach uczestniczyło 120 dzieci.  

Uczestnicy tegorocznej zimy w mieście odwiedzili stajnię KJ Wolta w Żółwinie, gdzie mieli okazję pojeździć na kucykach i konikach oraz przejechać się bryczką po okolicy. Każdego dnia na dzieci czekało mnóstwo atrakcji m.in. wycieczka do Kreatywnego Centrum Rozrywki Familijni w Ursusie, gdzie uczestniczyły w zajęciach kulinarnych, artystycznych, a także bawiły się w labiryncie laserowym i ćwiczyły sprawność na ściance wspinaczkowej. W ciągu dwóch tygodni ferii młodzi brwinowianie odwiedzili również kino i kręgielnię, pojechali na twórcze warsztaty decoupage do Mostówki., gdzie zdobili wielkanocne jajka i króliczki. Wszystkie własnoręcznie wykonane ozdoby dzieci zabrały ze sobą do domów, aby wiosną zdobiły wielkanocne stoły. Gdy ferie zbliżały się ku końcowi cała grupa obejrzała w Sali Kongresowej musical „Rebella” w wykonaniu ponad stu młodych uczestników warsztatów artystycznych FOSA 2012. Oczywiście, poza licznymi atrakcjami, jakie czekały na wycieczkach, były także sportowe, taneczne i teatralne zajęcia w Brwinowie na terenie ZS nr 2. 
 

Akcja „Zima w mieście” przebiegała w miłej atmosferze, czego dowodem są uśmiechnięte buzie na zdjęciach – więcej wspomnień z ferii 2012 w galerii zdjęć w witrynach siedziby Ośrodka Kultury.