Dyskusyjny Klub Książki, działający w Bibliotece Publicznej w Brwinowie, rozpoczął jesień od spotkania z pisarką Katarzyną Enerlich.

Miłośnicy książek spotykają się zwykle w ostatni piątek miesiąca o godz. 18.15 w Bibliotece Publicznej w Brwinowie przy ul. Grodziskiej 12. Rozmawiają o lekturach, dzielą się swoimi opiniami, zachęcają do sięgnięcia po przeczytane ostatnio książki. Gościem pierwszego jesiennego spotkania była pisarka Katarzyna Enerlich

Relacja Anny Adamkiewicz:

1 października na zaproszenie członków naszego klubu DKK, do Brwinowa przyjechała znana i lubiana polska pisarka Katarzyna Enerlich. Pozostawiła na chwilę uroki rodzinnego Mrągowa, by dać nam wieczór pełen prawdziwych opowieści, z których czerpie wątki do swoich książek. Pani Katarzyna jest piękną, pełną uroku i energii kobietą, równie umiejętnie posługującą się słowem pisanym jak i mówionym. Sprawiło to, iż czas z nią spędzony umknął tak niepostrzeżenie, że nikt nie zauważył nawet mijających dwóch godzin spotkania.

Pani Katarzyna Enerlich jest autorką wielu książek dla dorosłych o tematyce obyczajowej. Najbardziej znany jest cykl zatytułowany „Prowincja”, właśnie został oddany do druku tom piąty „Prowincja pełna czarów”.(Czekamy). W swoich książkach autorka umieszcza historie zwykłych i niezwykłych ludzi, mieszając prawdę z fikcją w różnych proporcjach, aczkolwiek jak sama twierdzi, prawdy jest znacznie więcej. Te prawdziwe historie zbiera i kolekcjonuje z kronikarskim zapałem na terenie Mazur, jej ukochanej PROWINCJI.

Każdy chętny może przyjść na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Informacje o terminie znajdą się na plakatach oraz na stronie biblioteki www.biblioteka.brwinow.pl. W najbliższym czasie omawiane będą książki Henry’ego Jamesa („Opowiadania nowojorskie”), Wojciecha Kałużyńskiego („Pół życia w ciemności”) oraz Emmy Donoghue („Pokój”). Są one dostępne w bibliotece.