Gmina Brwinów dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki organizuje bezpłatną naukę pływania dla najmłodszych. Od września do grudnia z zajęć będzie korzystać ponad 190 uczniów klas pierwszych szkół podstawowych z terenu gminy.


Wiosną w bezpłatnych zajęciach wzięło udział ponad 250 dzieci. Jesienna edycja projektu rozpoczęła się 14 września i potrwa do 4 grudnia 2015 r. W nowym roku szkolnym na zajęcia zapisało się ponad 190 uczniów i uczennic szkół podstawowych z terenu gminy Brwinów. Łącznie z zajęć na basenie będzie korzystać 435 pierwszaków.

Bezpłatny kurs nauki pływania, prowadzony przez wykwalifikowanych instruktorów, obejmuje 20 godzin zajęć. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu na basenie Miejskiej Krytej Pływalni Kapry w Pruszkowie. Gmina Brwinów zapewnia uczestnikom dowóz na basen oraz  dodatkowe ubezpieczenie. Opiekę nad dziećmi sprawują opiekunowie oraz wolontariusze (rodzice i nauczyciele z poszczególnych szkół).

Projekt „Pływam z klasą” jest realizowany w ramach programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” współfinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie.