Przez Otrębusy, Kanie, Parzniew i Brwinów przejedzie w czwartek 21 sierpnia 2014 roku parada ambulansów, które będą brały udział w IV Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym o Puchar Prezesa Falck Medycyna.  

Widowiskowy przejazd ambulansów przez gminę Brwinów spodziewany jest w czwartek w godzinach popołudniowych. Najpierw załogi karetek ok. godz. 14.30 udadzą się z Otrębus do Pruszkowa na uroczyste otwarcie zawodów, które odbędzie się na terenie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. Gomulińskiego. W drodze powrotnej ambulanse przejadą przez Parzniew i Brwinów. Wyruszą z Pruszkowa o godz. 17.30 i przejadą ulicami: 36 pp Legii Akademickiej, ul. Główną, ul. Rzeczną, ul. Pruszkowską, ul. Wilsona i Obwodnicą do Otrębus, gdzie z kolei przemierzą ul. Warszawską, ul. Natalińską, ul. Piaseckiego, ul. Poziomki i ul. Malinową do Matecznika Mazowsze.

Mistrzostwa odbędą się już po raz czwarty. W dniach 21-22 sierpnia br. dwuosobowe zespoły ratowników medycznych, tak jak na prawdziwym dyżurze, napotkają na swojej drodze wszelakie przypadki - od zdarzeń masowych po typowe wyjazdy internistyczne i pediatryczne. W tym roku zostało zaplanowane dziewięć zadań medycznych tradycyjnie podzielonych na konkurencje nocne i  dzienne. Część z nich przeprowadzona zostanie na terenie gminy Brwinów.
 
Organizatorzy zawodów apelują do mieszkańców Brwinowa, aby nie niepokoili się zwiększoną ilością karetek na terenie gminy lub nie zdziwili się, gdyby w podanym terminie nagle stali się przypadkowymi widzami mrożących krew w żyłach zdarzeń. Będą to tylko ćwiczenia.  
 
I Mistrzostwa w Ratownictwie o Puchar Prezesa Falck Medycyna odbyły się Węgorzewie w 2011 roku, wzięło w nich udział 26 załóg Falck Medycyna z całego kraju. Od roku 2013 Mistrzostwa mają charakter otwarty, co oznacza, że mogą w nich wziąć udział dwuosobowe zespoły medyczne każdego operatora medycznego w Europie. Obecnie firma Falck posiada 63 stacje ratownictwa medycznego, 140 nowoczesnych ambulansów i 27 centrów medycznych.

 

W czwartek od godz. 20.30 na Rynku w Brwinowie rozegrana zostanie jedna z konkurencji Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym: załogi ruszą na ratunek pacjentowi, który będzie potrzebował pomocy. Organizatorzy przygotowali nagrodę dla widzów za najlepsze zdjęcie z Mistrzostw. Wystarczy umieścić je na portalu społecznościowym i link przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..