Został już rozstrzygnięty konkurs na największe warzywo i największy owoc wyhodowane przez mieszkańców gminy Brwinów. Pomimo długotrwałej suszy uczestnicy zgłosili do konkursu rośliny najdorodniejsze pod względem wielkości, objętości i wagi.

W tegorocznej IV edycji pierwsze miejsce zdobyli państwo Anna i Jean Azour – jak się okazało nowi mieszkańcy Tereni. Do konkursu zgłosili buraka czerwonego o obwodzie 48 cm i wadze 1,5 kg. Mąż nie mógł przybyć, ale jego żona podkreślała jego wkład w pielęgnację ogródka. Zwyciężczyni – jak sama przyznała – dopiero uczy się tajników ogrodnictwa, a wiedzę na ten temat czerpie z internetu.

II miejsce zajął Piotr Matysek, który wyhodował 7,5-kilogramowego arbuza. Zdobywcę reprezentowała jego teściowa, która nie chciała zdradzić tajemnicy sukcesu zięcia. Zdobywcami III miejsca zostali ex aequo: Jolanta Gawlińska, która do konkursu zgłosiła wyhodowaną rzodkiewkę (obwód 30 cm, długość 17 cm), oraz Robert Szopa, w którego ogródku wyrosła dynia odmiany „Hokkaido” o obwodzie 88 cm.
W konkursie zostali wyróżnieni: Edyta Baranowska (dynia olbrzymia 33 kg), Sylwia Kalinowska (kabaczek 49 cm), Jadwiga Samoraj (dynia olbrzymia 55 kg) oraz Arkadiusz Jaros (pomidor 725 g).

Konkurs odbywa się od 2012 r. i  wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców gminy. Jego organizatorem jest Referat Ochrony Środowiska i Rolnictwa. W konkursie mogli wziąć udział miłośnicy warzyw i owoców – zarówno ci, którzy prowadzą gospodarstwa rolne, jak i właściciele przydomowych ogródków.