Podczas brwinowskiego Festiwalu Otwarte Ogrody rozbrzmiewała muzyka w znakomitym wykonaniu młodych, zdolnych artystów. W sobotę w ogrodzie państwa Laskowskich zaprezentował się Warszawski Duet Akordeonowy. W niedzielę u państwa Wernerów zaprezentowane zostały arie z opery „Wesele Figara” oraz klasyczne etiudy taneczne.  

Warszawski Duet Akordeonowy zabrał gości ogrodu u państwa Laskowskich w „AkordeoNOWĄ podróż muzyczną”. Duet wystąpił w składzie: Piotr Kopietz i Jacek Małachowski. Poszczególne utwory omawiała Gabriela Kopietz, wprowadzając słuchaczy w świat muzyki i ciekawych utworów, komponowanych lub aranżowanych na dwa akordeony lub akordeon i akordinę – mało znany i rzadko używany w Polsce instrument. Widownia zgromadzona przed domem gościnnych i serdecznych gospodarzy zasłuchana była w romantyczne dźwięki „Sous de ciel de Paris”, wirtuozerskie utwory Piazzoli i znakomitą interpretację toccaty i fugi d-moll Jana Sebastiana Bacha.


 
Balet w zieleni rozpoczął niedzielny koncert przed domem państwa Wernerów. Tancerka Aleksandra Pawlina oczarowała widzów lekkością i gracją. Gospodyni koncertu – Maria Werner-Mickiewicz – przybliżała słuchaczom skomplikowaną intrygę, która stanowi treść opery „Wesele Figara”. W duetach wystąpiły śpiewaczki Dominika Szewczyk i Magdalena Frejno. Akompaniował im Łukasz Nagórka. Towarzysząca koncertowi wystawa malarska zachęcała do zwiedzenia ogrodu: w altanie, na drzewach i klombach umieszczone zostały obrazy malowane na szkle i drewnie. Doskonale harmonizowały z otaczającą je przyrodą i muzyką.