Podczas weekendu 26/27 maja można było wybierać wśród wielu propozycji, m.in. sportowych i kulturalnych. Największym wydarzeniem był piknik rodzinny w Brwinowie.
Spotkanie z minitenisem było miłym początkiem pięknego sobotniego dnia. Na terenie ZS nr 1 najmłodsi mieli okazję do wspólnej sportowej zabawy i pierwszych prób na korcie. Zajęcia prowadził klub Tennis Life, który propaguję tę dyscyplinę sportu we wszystkich szkołach na tereni gminy Brwinów w ramach projektu pod nazwą „Każde dziecko gra w tenisa”.
Setki osób bawiły się świetnie na pikniku rodzinnym zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury, parafię św. Floriana w Brwinowie oraz Środowiskowy Ośrodek Pomocy Społecznej w Brwinowie. Pomagali wolontariusze i stowarzyszenia.

Galeria zdjęć na www.facebook.com/Brwinow:Galeria zdjęć Gminnego Ośrodka Kultury (fot. Andrzej Gontarczyk):Wydarzeniem artystycznym był wernisaż wystawy „Marzenie o Europie”, który odbył się w sobotę 26 maja w Muzeum Sztuki Ludowej w Otrębusach.Piękna pogoda sprzyjała spacerom i rodzinnemu spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. W szczególny sposób świętowały mamy – bo w sobotę 26 maja był Dzień Matki.