W niedzielę przypada 224. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej okazji w gminie Brwinów odbędą się uroczyste obchody tego święta narodowego.


Oficjalne uroczystości rozpoczną się mszą w intencji Ojczyzny, która będzie odprawiona w kościele pw. św. Floriana w Brwinowie. Wezmą w niej udział poczty sztandarowe: gminy Brwinów, ochotniczych straży pożarnych, szkół z Brwinowa, Otrębus i Żółwina, brwinowskich stowarzyszeń oraz Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość.

Po zakończeniu mszy będzie można wysłuchać koncertu przygotowanego przez Fundację Akademia Profil. Następnie uczestnicy udadzą się pod pomnik Niepodległości, gdzie  delegacje złożą kwiaty.

Po oficjalnej części na Rynku rozpocznie się specjalne wydarzenie pod nazwą „Cały Brwinów tańczy poloneza”. Poloneza poprowadzi para tancerzy w strojach historycznych. Będzie można też oglądać wystawę „Od Konstytucji Majowej do Konstytucji III RP”, dotyczącą historii polskich konstytucji. Ekspozycja została przygotowana przy współpracy z WCEO i będzie można ją odwiedzać jeszcze przez kolejne dni.