Straż Miejska w Brwinowie szykuje dla dzieci ze wszystkich szkół z terenu gminy Brwinów wyjątkową atrakcję na pierwszy dzień wiosny. Uczniowie z klas 0-III zostali zaproszeni do Matecznika Mazowsze w Otrębusach na spektakl „O Florce, która chciała zostać piłkarzem”.
 

Teatr na Straży i spektakle profilaktyczne dla najmłodszych to inicjatywa warszawskich strażników miejskich z Referatu Profilaktyki oraz Referatu ds. Promocji, którzy od lat prowadzą w stołecznych szkołach lubiane przez dzieci zajęcia edukacyjno-informacyjne. Dotyczą one różnych obszarów bezpieczeństwa. Do gminy Brwinów zaprosił ich obecny komendant Straży Miejskiej w Brwinowie Tomasz Kowalski, który do końca 2013 r. pracował jako naczelnik oddziału terenowego w straży miejskiej w Warszawie.

– Zaletą spektaklu jest jego interaktywność. Dzieci będą nie tylko jego widzami, ale również uczestnikami – zachęca do obejrzenia przedstawienia komendant Kowalski. Na razie nie będzie zdradzać  więcej szczegółów. Na dzieci czeka wiele atrakcji!