W czwartek 24 maja brwinowska policja wzbogaciła się o laserowy przyrząd do pomiaru prędkości pojazdów. Nowy radar został zakupiony przez gminę Brwinów.

Obecny przy przekazaniu miernika prędkości komendant powiatowy policji w Pruszkowie Waldemar Perdion zaznaczył, że jest to drugie tego typu urządzenie w powiecie pruszkowskim. Posiadaczem pierwszego jest policja w Piastowie. Radar, który trafił w ręce komendanta Macieja Wicińskiego, to nowoczesne urządzenie, zdolne do mierzenia prędkości do 320 km/h z dokładnością pomiaru do 2 km/h. Jego obsługą, zgodnie ze znowelizowanymi przepisami, będą zajmować się policjanci z posterunku w Brwinowie. W ciągu sekundy można wykonać kilka pomiarów. Koszt zakupu urządzenia to kwota 19.395,87 zł.

Parametry techniczne i sprawność działania urządzenia, które ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach w gminie Brwinów, osobiście sprawdzał burmistrz Arkadiusz Kosiński, który dokonywał pomiarów przy ul. Grodziskiej w Brwinowie. Zatrzymani zaskoczeni kierowcy na początek częstowani byli cukierkami. Następnym razem nie uda im się uniknąć mandatów.  

Zakup radaru to inwestycja, której głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców w tych rejonach miasta i gminy, gdzie kierowcy rozwijają największą prędkość. Szczególny nacisk położony zostanie m.in. na ulice przy Zespole Szkół nr 1, ulicę Wilsona w Brwinowie oraz wjazd do Owczarni od strony Książenic – mówił burmistrz Arkadiusz Kosiński.