Osiedle Słoneczne w Kaniach położone jest „z drugiej strony lasu”. Samochodem można tam dojechać tylko przez Strzeniówkę lub Granicę, ale władze gminy Brwinów nie zapominają o żyjących tam mieszkańcach. Dzięki współpracy z firmą Domex-Bis na osiedlu powstaje teren rekreacyjny.


W latach 90. Przedsiębiorstwo Innowacyjne-Budowlane Domex-Bis pozyskało w rejonie Popówka 30 ha gruntu. Administracyjnie jest to obszar Kań, chociaż brakuje bezpośredniego połączenia drogowego z pozostałymi terenami gminy Brwinów. Budowa osiedla rozpoczęła się w 2000 r. Dotychczas powstały tam 153 domy w zabudowie jednorodzinnej, bliźniaczej i szeregowej. W planach dewelopera jest budowa kolejnych 18 budynków. Kameralny, willowy charakter osiedla podkreślają nazwy ulic: Storczykowa, Irysowa, Hiacyntowa, Jaśminowa, Narcyzowa, Konwaliowa itp. W tym roku mieszkańcy zyskali nową, wspólną przestrzeń wypoczynku i rekreacji. Dzięki dobrej współpracy i porozumieniu zawartemu przez gminę Brwinów i spółkę Domex-Bis udało się wygospodarować teren pod plac zabaw przy ul. Wrzosowej. Placyk dla dzieci powstał na części działki, którą gmina Brwinów nabyła od spółki na mocy porozumienia z 2012 r. Spółka dofinansowała zakup urządzeń w kwocie 10 tys. zł. Prace prowadził Referat Ochrony Środowiska i Rolnictwa: wykarczowano teren z samosiejek, nawieziono urodzajnej ziemi, zakupiono huśtawkę, piaskownicę, tunel zabaw i wykonano niewielkie nasadzenia i trawnik. W przyszłości planowane jest powiększenie i dalsze zagospodarowanie terenu rekreacyjnego.

Dzięki takim działaniom Osiedle Słoneczne „zbliża się” do gminy Brwinów. Jego mieszkańcy zaczynają interesować się sprawami samorządowymi. Aktywnie uczestniczyli we wrześniowym zebraniu wiejskim w Kaniach. Podkreślali, że dużym ułatwieniem jest dla nich poprawa komunikacji. Rozmowy prowadzone przez burmistrza Arkadiusza Kosińskiego z wójtem Nadarzyna Januszem Grzybem zaowocowały utworzeniem dodatkowego przystanku na trasie Nadarzyn-Granica-Nowa Wieś-Pruszków.