Wakacje to już tradycyjny czas wymiany dzieci i młodzieży w ramach partnerstwa gmin Brwinów i Trzebiatów. Grupa brwinowian była nad morzem na przełomie lipca i sierpnia, natomiast ostatni tydzień wakacji trzebiatowianie spędzają w Warszawie i Brwinowie.

Młodzi goście większość czasu spędzają w Warszawie, gdzie zgodnie z bogatym programem przygotowanym przez Gminny Ośrodek Kultury zwiedzają ciekawe miejsca, m.in. Stare i Nowe Miasto, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik.

W  środę 28 sierpnia br. byli gośćmi burmistrza gminy Brwinów Arkadiusza Kosińskiego. Spotkanie odbyło się w gościnnej „Zagrodzie”. Oprócz okazji do rozmowy, mieli możliwość poznania historii tego wyjątkowego miejsca, którą opowiedziała prezes Towarzystwa Przyjaciół Brwinowa Krystyna Nowicka. Młodzież z zainteresowaniem obejrzała też wystawę minerałów. Następnie podczas spaceru po brwinowskim cmentarzu, Rynku i parku poznawali historię Brwinowa. Do Trzebiatowa wrócą w niedzielę pełni wrażeń z pobytu na Mazowszu.