W najbliższą niedzielę mieszkańcy gminy Brwinów będą mogli wziąć udział w dwóch imprezach patriotycznych. Z okazji rocznicy zakończenia powstania warszawskiego w kościele w Rokitnie odbędzie się koncert „Po 63 dniach”. Podczas koncertu w kościele św. Floriana w Brwinowie artyści będą wykonywać i śpiewać wraz z publicznością piosenki powstańcze.

 Po mszy rozpoczynającej się o godz. 11.30 w sanktuarium Matki Bożej Prymasowskiej w Rokitnie wystąpi chór akademicki Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Dariusza Zimnickiego. Program artystyczny zaprezentuje też dziecięca grupa teatralna z Błonia. Patronat honorowy nad koncertem objął starosta warszawski zachodni Jan Życzliński oraz burmistrzowie Błonia i Brwinowa – Zenon Reszka i Arkadiusz Kosiński.

O godz. 19.00 w brwinowskim kościele św. Floriana będzie można nie tylko wysłuchać koncertu pieśni patriotycznych, ale też włączyć się we wspólne śpiewanie. Doświadczony zespół, prowadzący podobne imprezy dla Muzeum Powstania Warszawskiego, posługuje się akompaniamentem gitary, mandoliny i akordeonu. Śpiew poprowadzi Rafał Grozdew. Koncert został zorganizowany w ramach obchodów roku Armii Krajowej w gminie Brwinów.