15 grudnia – tę datę na długo zapamięta 9 małżeństw z gminy Brwinów: pary odebrały z rąk burmistrza Arkadiusza Kosińskiego medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

Tuż przed godziną 17. świątecznie przystrojona sala OSP w Brwinowie wypełniła się jubilatami oraz towarzyszącymi im w tym szczególnym dniu rodzinami i przyjaciółmi. Burmistrz Arkadiusz Kosiński oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Rakowiecki wręczyli dziewięciu parom:

Lucynie i Ryszardowi Dworakom,
Annie i Tadeuszowi Horabikom,
Mariannie i Henrykowi Kalinowskim,
Lidii i Hieronimowi Kidzińskim,
Halinie i Józefowi Piotrowskim,
Marii i Wiesławowi Piotrowskim,
Elżbiecie i Ireneuszowi Pisarskim,
Genowefie i Józefowi Rolkom,
Mariannie i Eugeniuszowi Wójcikom

okolicznościowe medale od Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie.
Do medali były dołączone kwiaty oraz kosze wypełnione słodyczami. Uroczystość uświetnił znakomity skrzypek Józef Kolinek - laureat wielu konkursów muzycznych, grający m.in. w Polskiej Orkiestrze Kameralnego Jerzego Maksymiuka i w orkiestrze Sinfonia Varsovia. Jubilaci i goście ze wzruszeniem wysłuchali marszu weselnego w jego wykonaniu; niejednej parze zakręciła się w oku łza…
Burmistrz życzył parom wielu kolejnych lat spędzonych wspólnie w dobrym zdrowiu, po czym zaprosił na specjalnie przygotowany poczęstunek. Za zdrowie jubilatów wzniesiono toast lampką szampana. Był również pyszny tort.

Na zakończenie uroczystości jubilaci otrzymali z rąk burmistrza przedświąteczne, znalezione  pod choinką upominki.