Do 16 sierpnia 2015 r. Gminny Ośrodek Kultury w Brwinowie przyjmuje zgłoszenia do konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy powiatu pruszkowskiego. 
 
Powiatowo-gminne święto plonów odbędzie się 23 sierpnia 2015 r. na terenie stadionu miejskiego w Brwinowie. Jednym z punktów uroczystości jest konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, który mogą zgłosić reprezentanci gmin, sołectw, stowarzyszeń, nieformalnych grup artystycznych, miłośników tradycji i sztuki ludowej – zrzeszonych lub nie, działających na terenie powiatu pruszkowskiego.

Wieńce można zgłaszać w dwóch kategoriach: „Tradycja pokoleń” oraz „Nowa tradycja”, a do wykonania należy użyć tylko naturalnych materiałów, w szczególności różnorodnych kłosów zbóż wyplatanych lub witych. W kategorii „Tradycja pokoleń” dopuszczalne są płody ziemi, naturalne zioła i kwiaty oraz tradycyjnie wykorzystywane w wieńcach elementy dekoracyjne ze wstążek, bibuły, korali i tym podobnych materiałów (nie dopuszcza się elementów z tworzyw sztucznych). Wieniec musi mieć formę klasycznej korony opartej na kole lub wielokącie foremnym. Kompozycja w kategorii „Nowa tradycja” może zawierać wszystkie wymienione materiały, przy czym forma może być swobodna, a jedynie zainspirowana tradycyjnymi wieńcami. Regulamin określa maksymalne wymiary wieńców, które mogą wynieść 120 x 160 cm.

W konkursie przewidziane są nagrody pieniężne i dyplomy za I, II i III miejsca w obu kategoriach, grand prix (wieniec, który wygra będzie reprezentował powiat na dożynkach wojewódzkich) oraz nagroda publiczności. Konkurs przewiduje też nagrody dla wszystkich uczestników. Wieńce na konkurs należy zgłaszać do 16 sierpnia do godz. 12 na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 
Regulamin [PDF]