Wybór parku miejskiego jako miejsca koncertu w upalne popołudnie 15 sierpnia okazał się strzałem w dziesiątkę. W cieniu drzew w klimat lat 20. i 30. ubiegłego stulecia przeniosła nas wokalistka Katarzyna Zygmont. „Już nie zapomnisz mnie” – to tytuł koncertu i pierwsza z piosenek, która zabrzmiała tego dnia w parku.
 

Lata międzywojnia były dla polskiej piosenki okresem wielkiego entuzjazmu, spowodowanego przede wszystkim odzyskaniem niepodległości. Rozkwitała rewiowa scena międzywojennej Warszawy na której występowały legendy i sławy kabaretowe: Hanka Ordonówna, Eugeniusz Bodo, Mira Zimińska-Sygietyńska. Znane przeboje: „Sam mi mówiłeś”, „Trzy listy”, „Zakochany złodziej”, „Nikt tylko ty”, „Na pierwszy znak” przypomniała nam wokalistka Katarzyna Zygmont. Towarzyszyli jej muzycy: Paweł Goleń na kontrabasie i Krzysztof Jaszczak na instrumentach klawiszowych. Artyści zaprezentowali się w repertuarze, który z tęsknotą wspominają najstarsi mieszkańcy Brwinowa. Posłuchać przyszli również młodsi, którzy niektóre piosenki słuchali po raz pierwszy. Warto, by te piękne przeboje nie zostały zapomniane.
 
Letnie sierpniowe koncerty nawiązujące do obchodów  Bitwy Warszawskiej stały się już tradycją w gminie Brwinów. W ubiegłych latach odbywały się w parku przy gościnnym Dworku Zagroda. W tym roku, ze względu na remont, koncert przeniesiono do parku miejskiego. Być może za rok usłyszymy kolejne przeboje z lat 20. i 30.
 
Organizator koncertu – Fundacja Akademia Profil otrzymała dotację w ramach wspierania przez gminę Brwinów działalności pożytku publicznego.