W ramach realizowanego przez gminę Brwinów projektu „Mniej barier – ułatwienie osobom niepełnosprawnym dostępu do budynków użyteczności publicznej” w niedzielę 6 lipca 2014 r. w Stawisku wystąpi niewidomy pianista Maksymilian Chlewiński. Muzyka nie zna żadnych barier.


Maksymilian Chlewiński  to młody pianista, muzyk, akompaniator i aranżer. Ukończył z wyróżnieniem Szkołę Muzyczną dla Dzieci Niewidomych w Laskach i nadal pracuje nad rozwojem swojego talentu.
Jako jedyny niewidomy pianista z Polski został zaproszony do Japonii na festiwal Piano Paralympic in Japan 2005, gdzie został wyróżniony nagrodą artistic prize i zdobył uznanie jury oraz publiczności. Koncertował też m.in. w słynnej nowojorskiej Carnegie Hall i w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Corocznie bierze udział w Impresjach Artystycznych Młodzieży Niepełnosprawnej w Ciechocinku i zdobywa tam kolejne wyróżnienia.

Na koncercie w Stawisku artysta grać będzie przede wszystkim Chopina, m.in. preludia i nokturny, ale usłyszymy też Debussy’ego, Mozarta, Schuberta oraz wariację na temat „Jeziora łabędziego” Czajkowskiego.

Niedzielny koncert jest częścią projektu „Mniej barier – ułatwienie osobom niepełnosprawnym dostępu do budynków użyteczności publicznej”, który realizowany jest przez gminę Brwinów przy wsparciu ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. W ramach projektu powstają m.in. pochylnie przy budynkach Gminnego Ośrodka Kultury w Brwinowie przy ul. Wilsona i jego świetlicy w przy ul. Krótkiej w Otrębusach oraz przy budynku OSP w Mosznie.