Do firm, które rozpoczynają działalność na terenie gminy Brwinów, dołączył Dachser, firma logistyczna posiadająca ponad 340 oddziałów na całym świecie.

Nowy oddział firmy Dachser usytuowany jest w kompleksie logistycznym MLP Pruszków II na terenie miejscowości Moszna. Przejmie on funkcje dotychczasowego oddziału regionalnego, który znajdował się w Warszawie. Firma rozlokowała się w budynku administracyjnym o powierzchni 750 m kw. i dysponuje magazynem o powierzchni 7 200 m kw. z dziewiętnastoma bramami załadunkowymi.

– W nowym oddziale mamy więcej miejsca na realizację naszych procesów logistycznych. Przeprowadzka poprawiła płynność obsługi kierowców oraz,  dla niektórych regionów, elastyczność w odbiorach przesyłek. Co istotne, obiekt został zaprojektowany tak, aby w przyszłości, wraz z rozwojem biznesu, była możliwa jego rozbudowa – podkreśla Anna Trzcińska, kierownik warszawskiego oddziału Dachser. Nową lokalizację chwali też Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce. Z jego punktu widzenia nowy oddział będzie odgrywać kluczową rolę w działaniu całej firmy. Jest to obecnie najnowocześniejsza placówka firmy Dachser w Polsce.

Dachser jest międzynarodowym operatorem logistycznym. Globalnie firma osiągnęła w ubiegłym roku obroty rzędu 4,41 miliarda euro, zatrudniając 21 650 pracowników w 347 oddziałach na całym świecie. Firma dostarczyła 49,8 milionów przesyłek o łącznej wadze 37,5 milionów ton. Dachser w Polsce ma obecnie 8 oddziałów.