W minionym roku osoby podróżujące koleją na trasie Brwinów – Warszawa często natrafiały na utrudnienia w ruchu pociągów. Burmistrz Arkadiusz Kosiński podjął ten temat, interweniując w zarządzie spółki Koleje Mazowieckie.

Utrudnienia związane są z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe na linii dalekobieżnej. Obecnie, gdy pociągi pendolino rozpoczęły już regularne kursowanie, zmieniła się też sytuacja pasażerów Kolei Mazowieckich. W odpowiedzi przesłanej 22 grudnia 2014 r. do burmistrza Arkadiusza Kosińskiego przez Roberta Stępnia ze spółki Koleje Mazowieckie zawarte są jednak informacje o kolejnych zmianach w planowanych w rozkładach jazdy w 2015 roku.
 
Do dnia 31 stycznia 2015 r. na  odcinku Pruszków – Grodzisk Mazowiecki, na linii podmiejskiej ruch pociągów wciąż będzie odbywał się wahadłowo po jednym czynnym torze. Dlatego znaczna część pociągów KM zaplanowana do kursowania w rocznym rozkładzie jazdy została odwołana. W zamian kursuje zastępcza komunikacja autobusowa. Jest ona planowana do/z Pruszkowa pod pociągi SKM Warszawa. W miarę możliwości technicznych i organizacyjnych wsłuchiwaliśmy się w uwagi i opinie podróżnych i uruchamialiśmy dodatkowe kursy bądź zwiększaliśmy liczbę autobusów obsługujących te już kursujące.
 
W rozkładzie jazdy, który będzie obowiązywać od 1 lutego do 14 marca 2015 r., ma pojawić się więcej pociągów do Brwinowa. Ruch między Pruszkowem a Grodziskiem będzie odbywać się już po obu torach.
 
Jednocześnie Koleje Mazowieckie sygnalizują możliwe utrudnienia w kolejnych tygodniach:
 
Niestety w Pruszkowie, w związku z budową mostu, pociągi Kolei Mazowieckich będą musiały zjeżdżać na tory dalekobieżne w celu ominięcia miejsca robót. [...] Kolejna zmiana rozkładu jazdy będzie funkcjonować w okresie 15 marca – 25 kwietnia 2015 r. Ostateczny termin zakończenia prac modernizacyjnych mających wpływ na kursowanie pociągów osobowych Kolei Mazowieckich nie jest nam znany. Prawdopodobnie będzie to na jesieni 2015 r.