Nauczyciele, rodzice, uczniowie – cała społeczność brwinowskiej Jedynki zaangażowała się w zbieranie środków na leczenie nauczycielki Anny Kapuścińskiej. Na ten cel zostanie przeznaczony całkowity dochód ze świątecznego kiermaszu, który odbędzie się w sobotę 16 marca w Zespole Szkół nr 1.  

Nauczycielka niemieckiego Anna Kapuścińska od 2010 r. walczy z chłoniakiem Hodgkina. Po kilkumiesięcznej remisji choroba zaatakowała ponownie. Tym razem nowotwór nie reaguje na chemioterapię. Szansą jest kuracja nowym lekiem – dopuszczonym już w USA, a zalecanym przez europejski Komitet ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi. Niestety, nie jest to lek refundowany. Trzeba działać – nauczyciele ZS nr 1 w Brwinowie, uczniowie i ich rodzice nie ustają w wyszukiwaniu nowych możliwości. Wśród już zrealizowanych pomysłów są m.in. charytatywny bal karnawałowy i zbiórka przed brwinowskim kościołem. Teraz czas na świąteczny kiermasz!
Wyprzedaż garażowa to nie wszystko. Między godz. 11 a 14  trwać będą warsztaty plastyczne. Będzie można poznać ciekawe techniki wykonywania stroików, palemek, kartek i baranków wielkanocnych. Takie ręcznie wykonane dekoracje na pewno pięknie zaprezentują się na świątecznym stole. W samo południe rozpocznie się aukcja charytatywna. Wśród fantów są m.in. koszulka z autografem Mariusza Pudzianowskiego, lampa witrażowa, patera na owoce firmy Villeroy&Boch i wejściówka na plan filmu „M jak miłość”. Więcej informacji można znaleźć na utworzonej na Facebooku stronie wydarzenia: www.facebook.com

Szkoła organizuje także zbiórkę elektrośmieci. W piątek 15 marca w godz. 15-19 i w sobotę 16 marca w godz. 10-15 będzie można pozbyć się starego sprzętu AGD, zepsutych elektronarzędzi itp.
Wszystkie zebrane pieniądze trafią na konto Anny Kapuścińskiej założone w fundacji „Zdążyć z Pomocą” - Nawet najmniejsze wpłaty przybliżą dzień rozpoczęcia kuracji, na którą z nadzieją czekają Pani Ania i jej 5-letnia córka, coraz trudniej znosząca rozłąkę z mamą – podkreślają nauczyciele ZS nr 1. Sobotni kiermasz zapowiada się ciekawie. Atrakcji na nim nie zabraknie, ale przede wszystkim będzie to kiermasz, który pomaga w walce o życie.