„Tenis 10. Każde dziecko gra w tenisa” to doskonały pomysł na popularyzację tej dyscypliny. KS Tennis Life zaprosił do współpracy wszystkie szkoły podstawowe z terenu gminy Brwinów i Podkowa Leśna: ich uczniowie będą uczestniczyć m.in. w bezpłatnych lekcjach minitenisa oraz turniejach i rozgrywkach międzyklasowych i międzyszkolnych.

Inauguracja całej akcji odbędzie się w niedzielę 19 lutego 2012 r. o godz. 10 na kortach przy ul. Żwirowej 18 w Brwinowie. Organizatorzy – Klub Sportowy Tennis Life Brwinów – umieścili w programie 6-godzinnej imprezy m.in. pokazy minitenisa w wykonaniu zawodników klubu, konkursy sprawnościowe oraz ogłoszenie wyników konkursu na najlepszy plakat promujący tenis. Początek imprezy o godzinie 10.00.
Jak informuje wiceprezes klubu Waldemar Cecuła, w ramach projektu dzieci z klas 0-IV będą mogły skorzystać ze 144 godzin darmowych zajęć minitenisa w formie turniejów, pokazów i rozgrywek międzyklasowych i międzyszkolnych. Raz w miesiącu w niedzielę  będzie się odbywać sześciogodzinny blok zajęć tenisowych, a w czasie wakacji dzieci będą mogły uczestniczyć w darmowych godzinnych zajęciach 3 razy w tygodniu.

Projekt „Tenis10. Każde dziecko gra w tenisa” sponsoruje firma EMPIK. Oficjalny patronat nad akcją objął Polski Związek Tenisowy.

Zdjęcie: fot. Jacek Tyczyński
Na zdjęciu: Dzieci z klasy IIa i IIc ZS nr 2 w Brwinowie