Firmy i instytucje, które chcą dołączyć do programu Karta Dużej Rodziny, od 9 listopada 2015 r. mogą to zrobić o wiele łatwiejszy sposób. Wystarczy tylko wypełnić e-deklarację.

Karta Dużej Rodziny jest ogólnopolskim programem opracowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. To system zniżek dla rodzin, z co najmniej trojgiem dzieci, zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych. Karta ułatwia takim rodzinom dostęp do kultury, aktywnego spędzania czasu, a także obniża koszty codziennego życia.
 
W programie bierze udział ponad 1000 firm i instytucji, które oferują zniżki dla rodzin w ponad 10 tys. miejsc w Polsce. Status partnera programu to wiele korzyści, m.in. wzrost rozpoznawalności, a także pozyskanie grupy lojalnych klientów. Dodatkowo partnerzy mogą posługiwać się znakiem „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny” w materiałach informacyjnych i promocyjnych.
 
Swoją Kartę odebrało już ponad 1,3 mln rodzin na terenie całego kraju, a prawie 1,5 mln złożyło wnioski o jej wydanie. Referat Spraw Obywatelskich w Urzędzie Gminy Brwinów wydał już 1308 kart.
 
Firmy i instytucje, które chciałyby przystąpić do programu, powinny wypełnić e-deklarację dostępną na stronach rodzina.gov.pl oraz empatia.mpips.gov.pl. W e-deklaracji należy wskazać m.in. rodzaj oferowanych ulg, zniżek lub innych korzyści dla rodzin wielodzietnych. Po uzgodnieniu warunków współpracy Minister Pracy i Polityki Społecznej lub Wojewoda (w przypadku podmiotów działających lokalnie) podpisze umowę z firmą lub instytucją.