W sobotę 29 listopada 2014 r. w Brwinowie wystąpią: chórzyści „Pośrodku żywota – Towarzystwa Pieśni Dawnej”, śpiewacy Warszawskiej Opery Kameralnej wraz z towarzyszeniem instrumentalistów (m.in. Tytusa Wojnowicza i kwartetu Prima Vista). W programie: kantaty J.S. Bacha.

Jan Sebastian Bach stworzył kilkaset kantat, z czego do dziś zachowały się nuty do około dwustu. Na sobotni koncert wybrano trzy z nich. Organizatorem koncertu jest działające w Podkowie Leśnej „Pośrodku żywota - Towarzystwo Pieśni Dawnej”, które w swoim repertuarze ma kilkaset utworów muzyki dawnej (pieśni, kolędy, kantaty, madrygały). Chór występuje regularnie od kilku lat, jednak sobotnie wykonanie kantat będzie wyjątkowym wydarzeniem: do współpracy zostali zaproszeni profesjonalni muzycy, śpiewacy i instrumentaliści.

Wystąpią soliści: Aneta Łukaszewicz, Aleksander Kunach oraz Łukasz Rynkowski – absolwenci Akademii Muzycznej, śpiewacy Warszawskiej Opery Kameralnej, mający na koncie liczne występy w kraju i za granicą, specjalizujący się w muzyce oratoryjnej. Solistom towarzyszyć będzie chór kameralny Pośrodku żywota, a także znani i cenieni instrumentaliści: Tytus Wojnowicz – wirtuoz gry na oboju, Leszek Wachnik – pierwszy fagocista Filharmonii Narodowej, Mirosław Feldgebel grający dawna muzykę na klawesynie oraz należący do czołowych zespołów kameralnych kwartet Prima Vista. Dyryguje Jadwiga Małecka.

Projekt ten zyskał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Lokalnej Grupy Działania Zielone Sąsiedztwo, do której należy i z dofinansowań korzysta także gmina Brwinów. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00 w kościele pw. św. Floriana w Brwinowie przy ul. Biskupickiej 2.