W 95. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej odbędą się uroczystości na Rynku w Brwinowie. Oficjalną część rozpocznie poranna msza św. i złożenie kwiatów pod pomnikiem Niepodległości. Po południu park miejski będzie rozbrzmiewał muzyką z lat dwudziestych i trzydziestych. W atmosferę tego okresu wprowadzi nas wokalistka Katarzyna Zygmont.

 

Bitwa Warszawska zwana Cudem nad Wisłą stoczona w 1920 roku uznawana jest przez historyków za jedną z przełomowych bitew w historii świata. Zdecydowała o zachowaniu niepodległości przez Polskę i nie rozprzestrzenieniu się rewolucji komunistycznej na Europę Zachodnią. Mieszkańcy Brwinowa oddadzą hołd poległym w bitwie bohaterom podczas uroczystej mszy św., która rozpocznie się o godz. 10.30 w kościele św. Floriana w Brwinowie. Po mszy kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości złożą przedstawiciele władz gminy Brwinów oraz przybyłe delegacje.

W scenerii parku miejskiego o godz. 17.00 rozpocznie się koncert piosenek międzywojnia pt. „Już nie zapomnisz mnie” w wykonaniu Katarzyny Zygmont. Recital będzie wypełniony piosenkami wybitnych autorów m.in. Jerzego Jurandota, Mariana Hemara, Andrzeja Własta oraz kompozytorów Jerzego Petersburskiego, Henryka Warsa oraz Leona Boruńskiego w ciekawych aranżacjach. Zapowiada się ciepły sierpniowy wieczór z piosenką w tle. Można rozłożyć koce i wsłuchać się w muzykę w cieniu drzew.

Organizatorem koncertu jest Fundacja Akademia Profil, która na ten cel otrzymała dotację z budżetu gminy Brwinów.