Ludowy Klub Sportowy Wolta z Żółwina zaprasza na wielką jeździecką majówkę: 19 maja odbędą się zawody w ujeżdżeniu, a w niedzielę 20 maja – zawody w skokach przez przeszkody.


Zawody, które zostaną rozegrane w Żółwinie, mają status zawodów regionalnych, a dodatkowo niedzielne skoki przez przeszkody będą jednocześnie V eliminacjami rozgrywek cyklu Ligi Mazowsza. W najbliższy weekend miłośnicy koni będą mogli podziwiać zarówno piękno, precyzję i elegancję ujeżdżenia, jak też widowiskowe pokonywanie przeszkód o różnym stopniu trudności.  Organizatorzy zapewniają dobre jedzenie w barze i z grilla, miłą atmosferę oraz dobrą pogodę i dużo słońca. – Oferujemy emocje i przeżycia towarzyszące zmaganiom zawodników i koni w poszczególnych konkursach, gdzie razem startują na równi obie płcie, a wygrywają dziewczynki i panie – dodaje Monika Dadacz z „Wolty”.
Zawody objął patronatem Burmistrz Gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński. W programie, wśród kilkunastu konkursów, które zostaną rozegrane podczas jeździeckiego weekendu, znalazły się też konkursy o puchar Burmistrza oraz o puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej. Wsparciem dla organizatorów służą sponsorzy, m.in. Salon Jeździecki Inter Api z Milanówka, sklep sportowy  Decathlon, firma Procima sp. z o.o., Salon Forda, restauracja ASADOR.  Zapraszamy do Żółwina!