Przy okazji przedświątecznych porządków w domach można pozbyć się zużytego sprzętu RTV/AGD. Zbiórki w wyznaczonych dniach odbędą się w ZS nr 1 w Brwinowie oraz w ZS w Otrębusach. Uzyskane w ten sposób pieniądze rada rodziców brwinowskiej Jedynki przeznaczy na zakup nagród dla uczniów na koniec roku, a szkoła w Otrębusach – na działalność swojego klubu sportowego.


Przez kolejne cztery dni, od poniedziałku 14 kwietnia do czwartku 17 kwietnia trwać będzie zbiórka elektrośmieci w Zespole Szkół nr 1 Brwinowie przy ul. Piłsudskiego. Zepsuty sprzęt będzie można przynosić do kontenera ustawionego na terenie szkoły w godz. 8-20 (jedynie w czwartek, ze względu na zbliżające się święta wielkanocne, zbiórka zakończy się wcześniej, tj. o godz. 14). Rada rodziców chce w ten sposób zebrać fundusze na zakup nagród na koniec roku. Dzieci i młodzież chętnie i z sukcesami uczestniczą w różnego rodzaju konkursach i zdobywają dobre oceny – już teraz można się spodziewać, że na uroczystość zakończenia roku trzeba będzie kupić wiele upominków.

Z podobną inicjatywą wyszła szkoła w Otrębusach:  od poniedziałku 14 kwietnia do środy 16 kwietnia w godzinach 8-19 można będzie tam przynieść zużyty sprzęt. Dochód z tej akcji zostanie przeznaczony na działalność Uczniowskiego Klubu Sportowego „1”. Potrzeby młodych sportowców są duże: zakup sprzętu, uczestnictwo w zawodach itp. Przedświąteczne porządki i pozbywanie się starego sprzętu RTV/AGD będzie wspierać sport najmłodszych.
Zbiórka elektrośmieci w Brwinowie

Zbiórka elektrośmieci w Otrębusach