Mieszkanka Brwinowa, poetka i bohaterka reportażu z książki „Podróże do Brwinowa” Jadwiga Przetakiewicz obchodziła 10 czerwca 2015 roku 102. urodziny. Z życzeniami i kwiatami udali się do niej burmistrz Arkadiusz Kosiński i kierownik Referatu Spraw Obywatelskich Agnieszka Dębowska. 


Gdy burmistrz odwiedził jedną z najstarszych mieszkanek miasta po raz pierwszy, kończyła właśnie 100 lat. Wtedy też dowiedział się, że pisze ona poezję i że, wydając tomik wierszy, postanowiła zrobić sobie prezent na 100. urodziny. Jubilatka z dumą wręczyła burmistrzowi „Moje poezje”, wydane na pamiątkę dla rodziny i bliskich. W niedużym tomie znalazły się liryki, wiersze o szczęściu i nadziei oraz sporo żartobliwych strof np. o kuracjuszkach z sanatorium. Pogodne usposobienie, wysoka kultura osobista, otwartość i bogata wiedza sprawiły, że Jadwiga Przetakiewicz stała się wkrótce bohaterką jednego z reportaży, który ukazał się w wydanej przez gminę Brwinów publikacji pn. „Podróże do Brwinowa”.  
 
Można odnieść wrażenie, że od swych 100. urodzin Jubilatka wcale się nie zmieniła. Na jej twarzy ciągle maluje się szeroki uśmiech, a jego posiadaczka jest bardzo ciekawa świata. Interesuje się życiem gminy i ma własną koncepcję rozwoju miasta. Bardzo chciałaby, by w mieście było więcej miejsc, w których można spotkać ciekawych ludzi, porozmawiać z nimi i w otoczeniu zieleni wspólnie napić się kawy. Plany na przyszłość i marzenia sprawiają, że Jadwiga Przetakiewicz jest pełna optymizmu, który udziela się osobom spędzającym z nią czas. Co nowego u pani Jadwigi? – Chciałabym zmienić mieszkanie. W obecnym brakuje mi balkonu, z którego mogłabym obserwować toczące się w mieście życie, a z roku na rok jestem przecież coraz starsza – odpowiada żartobliwie Jubilatka.