L’OREAL – światowy lider branży kosmetycznej. W Kaniach przy trasie Pruszków – Grodzisk Maz. znajduje się największy zakład produkcyjny L’Oreal Kosmepol, gdzie wytwarzane są szampony, odżywki, farby do włosów oraz środki do pielęgnacji twarzy i ciała.

MLP –  Spółka Millenium Logistic Park zbudowała w Mosznie swoje centrum logistyczne o powierzchni 67 ha. Wokół charakterystycznego, widocznego z odległości kilkudziesięciu kilometrów komina powstają kolejne hale magazynowo-produkcyjne.

ULMA Construccion – światowy lider w produkcji deskowań i rusztowań zdecydował się na przeniesienie swojej siedziby oraz budowę centrum logistycznego w Koszajcu. Na powierzchni 6 ha powstał budynek biurowy o powierzchni

Eko-bud Sp. z o.o. – spółka deweloperska zajmująca się budownictwem mieszkaniowym. Firma związana z Brwinowem od 2000 r. Wybudowała nowoczesne Osiedle „Źródlane” przy ulicy Sochaczewskiej w Brwinowie z 22 wielorodzinnymi budynkami mieszkalnymi.

Włodarzewska Development – spółka deweloperska zajmująca się budownictwem mieszkaniowym oraz inwestycjami komercyjnymi m.in. w Warszawie i Sulejówku. W Brwinowie wybudowała kameralne, składające się z 8 budynków osiedle Sportowa

HHLA Intermodal Polska Sp. z o.o – inwestor rozpoczynający realizację terminala kontenerowego w Parzniewie przy linii kolejowej PKP Warszawa – Łódź. W ramach projektu planowana jest budowa infrastruktury torowej do obsługi pociągów

ASmet – jedno z największych polskich przedsiębiorstw wytwarzających śruby i inne elementy złączne, podbijające rynki europejskie oraz południowoamerykańskie. W asortymencie firmy jest ok. 85 tys. produktów.

Dasher - firma logistyczna posiadająca ponad 340 oddziałów na całym świecie. Nowy oddział firmy Dachser usytuowany jest w kompleksie logistycznym MLP Pruszków II na terenie miejscowości Moszna.