Otrębuska filia Biblioteki Publicznej w Brwinowie ma szanse wygrać remont swoich pomieszczeń. Potrzebna jest pomoc internautów, którzy od 15 października do 5 listopada 2014 r. codziennie będą oddawać swój głos na Otrębusy.


Organizatorem konkursu „CSR – dziesięć na dziesięć”, w którym nagrodą dla dziesięciu bibliotek będzie remont o wartości 10 tys. zł, jest firma PEKAES z Błonia współpracująca z Kulczyk Foundation. PEKAES, który świętuje 10-lecie swojej obecności na warszawskiej giełdzie, pragnie pokazać w ten sposób swoją troskę o rozwój czytelnictwa oraz dać przykład działań dla dobra społeczności lokalnych. Skorzystać z tego może biblioteka w Otrębusach. – Mamy już znakomite przykłady niezwykłej mobilizacji naszych Internautów – podkreśla burmistrz Arkadiusz Kosiński, który zgłosił filię brwinowskiej biblioteki do konkursu. – W 2011 r. dzięki regularnemu „klikaniu” mieszkańców i sympatyków naszej gminy zyskaliśmy dwa place zabaw: w brwinowskim parku miejskim oraz w Żółwinie. Teraz w podobny sposób do wygrania jest remont pomieszczeń biblioteki.

W ubiegłym roku siedziba filii bilblioteki w Otrębusach wypiękniała z zewnątrz. Gmina Brwinów przeprowadziła remont elewacji pałacu Toeplitza wraz z wymianą rynien, stolarki okiennej, przebudową schodów i remontem tarasu. Zmieniło się także otoczenie pałacu. Został urządzony teren od frontu wraz z miejscami parkingowymi. Udało się na ten cel pozyskać dofinansowanie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Teraz – dzięki systematycznemu głosowaniu internautów – jest szansa na przyspieszenie remontu wnętrza.

Głosowanie trwać do 5 listopada 2014 r. Każdego dnia można oddać jeden głos. Adres do logowania: www.pekaespomaga.pl
Wśród startujących bibliotek należy odszukać filię Biblioteki Publicznej im. Wacława Wernera w Otrębusach. Można znaleźć ją na mapie lub na przedostatniej stronie umieszczonej poniżej listy uczestników.

W trakcie głosowania należy wpisać swoje imię, nazwisko i adres mailowy, na który zostanie wysłana wiadomość z linkiem aktywacyjnym. Dopiero po kliknięciu na ten link głos zostanie uznany przez organizatorów. Głosować można jeden raz dziennie – codziennie!