W dniach 18-25 lipca w irlandzkim Limerick odbyły się 36 Światowe Igrzyska Sportowe Medyków (Medigames). Wziął w nich udział brwinowianin Konrad Bońda, który zdobył trzy złote medale oraz jeden brązowy.


Relację oraz zdjęcia przesłał Konrad Bońda:
W tej edycji mimo sprzyjającej pogody wystartowała mniejsza ilość zawodników, co prawdopodobnie było spowodowane przesunięciem terminu na niemal środek wakacji. Mimo tego poziom sportowy pozostał wysoki. Ja osobiście debiutowałem w kategorii wiekowej +45 lat. W zmaganiach lekkoatletycznych zdobyłem trzy złote medale (pchnięcie kulą , rzut oszczepem i rzut młotem) oraz brąz w rzucie dyskiem.
Szczególnie cieszą medale za rzut młotem i dyskiem, gdyż zdobyłem je startując pomimo kontuzji odniesionej podczas konkursu rzutu oszczepem.
 
Limerick jest 70-tysięcznym miastem z licznymi zabytkami i największym w Irlandii Uniwersytetem, w kampusie którego zorganizowano Medigames na wzór wioski olimpijskiej. W Limerick mieszka ok. 10 tysięcy Polaków, więc w samym mieście jak i na terenie Uniwersytetu spotkałem wielu rodaków zarówno tam pracujących, jak też uczących się. Start w zawodach objęty był patronatem Burmistrza Gminy Brwinów Arkadiusza Kosińskiego.