W sobotę 27 kwietnia 2013 r. o godz. 13.00 w Zespole Szkół nr 1 w Brwinowie rozpocznie się festyn wiosenny z którego dochód zostanie przeznaczony na dalsze leczenie Anny Kapuścińskiej, nauczycielki z tej szkoły.

Organizatorzy zapewniają mnóstwo atrakcji: pokaz tańca towarzyskiego na wózkach inwalidzkich w wykonaniu grupy Swing-Duet, warsztaty z malarzem Stanisławem Kmiecikiem, malującym ustami i nogami, licytację przedmiotów prowadzona przez Andrzeja Precigsa i Artura Janusiaka (do zdobycia m.in. wieczne pióro oraz książka podarowane przez Mariusza Szczygła, książki Beaty Pawlikowskiej i Cezarego Gmyza, srebrna biżuteria, obrazy), wyprzedaż garażową, pokaz makijażu. Dla dzieci przygotowano zabawy pod gołym niebem (kuce, trampoliny, dmuchana zjeżdżalnia), zabawy integracyjne (przeciąganie liny, skoki w workach) oraz warsztaty artystyczne (lepienie z gliny). Organizatorzy zadbali również o jedzenie i napoje. Będzie grochówka i żurek z kuchni polowej, grill, ciasta przygotowane przez rodziców dzieci ze szkoły, wata cukrowa, popcorn.

Już od piątku na terenie szkoły trwa zbiórka elektrośmieci: w piątek 26 kwietnia w godz. 14-19, w sobotę 27 kwietnia w godz. 10-18 będzie można pozbyć się starego sprzętu AGD, zepsutych elektronarzędzi itp. Dochód z tej akcji także zasili trafią na konto fundacji „Zdążyć z Pomocą”. Więcej informacji: www.aniakapuscinska.pl.