22 września przypada Europejski Dzień bez Samochodu. Do tej akcji przyłączyła się również gmina Brwinów – wszyscy mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnych przejazdów gminnymi liniami autobusowymi.

Dzień bez Samochodu kończy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, organizowany co roku w dniach 16–22 września. Celem akcji jest zachęcenie jak największej liczby osób do korzystania z komunikacji publicznej oraz zwiększenie świadomości ekologicznej.

W Brwinowie tego dnia linie autobusowe będą przewozić pasażerów nieodpłatnie. Na co dzień cena biletu normalnego wynosi 2,5 zł na terenie miasta, a poza nim – 3 zł. Gminna komunikacja autobusowa kursuje na trasach:

·   Brwinów Rynek – Żółwin – Owczarnia – Brwinów Rynek
·   Brwinów – Biskupice – Czubin – Rokitno – Milęcin – Kotowice – Falęcin – Brwinów
·   Domaniew – Brwinów – Pruszków – Domaniew

Tego dnia nie trzeba będzie też kasować biletów ZTM w autobusach, metrze, tramwajach, SKM oraz w pociągach Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej na obszarze obowiązywania oferty „Wspólny Bilet ZTM–KM–WKD”. Poza tym obszarem będzie obowiązywała normalna taryfa WKD.

W przeciwieństwie do poprzednich edycji Europejskiego Dnia bez Samochodu pasażerowie Kolei Mazowieckich nie będą musieli pobierać w kasach specjalnego biletu. Na linii Warszawskiej Kolei Dojazdowej bez biletu będzie można podróżować tylko w strefie obowiązywania wspólnego biletu, czyli na odcinku Warszawa Śródmieście – Opacz.

Rozkład jazdy http://www.brwinow.pl/