19 marca 2013 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Brwinowie minął pod hasłem Dnia Patrona i postaci Jarosława Iwaszkiewicza. Niespodzianką dla uczniów i zaproszonych gości było spotkanie z prawnuczką pisarza - Ludwiką Włodek. Wręczono także medale zasłużonym  pracownikom szkoły oraz uczniom biorącym udział w konkursach przedmiotowych.

Postać patrona - Jarosława Iwaszkiewicza przybliżyła uczniom Ludwika Włodek – prawnuczka pisarza, autorka książki „Pra. O rodzinie Iwaszkiewiczów”. Młodzież z zaciekawieniem słuchała wspomnień autorki o swoim pradziadku.
- Chciałam napisać o nim prawdziwie, z jednej strony o wielkim pisarzu, a z drugiej o człowieku, który również popełniał błędy - mówiła autorka. Z zebranego materiału powstałego w wyniku studiowania archiwów, dzienników i listów, a także rozmów z żyjącymi osobami z bliższej i dalszej rodziny powstała opowieść nie tylko o samym Iwaszkiewiczu, ale także o jego rodzinie, która żyła w cieniu wielkiej osobowości. Spotkanie z autorką i opowiedziane z lekkością historie rodzinne Iwaszkiewiczów zachęciły do przeczytania książki.

Dzień Patrona był także okazją do wyróżnienia pracowników szkoły. Medale wręczali burmistrz Arkadiusz Kosiński i Bernard Malinowski.
Wyróżnieni pracownicy i otrzymane przez nich odznaczenia:
1.    Dudzińska Elżbieta - Kombatancki Krzyż Pamiątkowy „Zwycięzcom”,
2.    Krzysztof Rytel – Srebrny Medal im. Józefa Sowińskiego,
3.    Beata Dziemińska-Skowron – Medal im. Henryka Jordana,
4.    Jan Niemira - Medal im. Henryka Jordana,
5.    Anna Dębek – Odznaka Przyjaciół Dziecka.

Wprowadzona przez Krystynę Żochowską, nauczycielkę matematyki, tradycja organizowania Międzyklasowego Turnieju Matematycznego mobilizuje całą szkołę do uzupełnienia i poszerzenia wiedzy matematycznej. W turnieju uczestniczyło 86 uczniów. Laureatom turnieju nagrody wręczał burmistrz Arkadiusz Kosiński, który objął konkurs swoim patronatem.

I miejsce – Filip Drygas z kl. IIIb
II miejsce – Konrad Sieklucki  z kl. Ia
III miejsce – Alicja Kulpita z kl. Ia
Klasa Ia otrzymała dyplom za zaangażowanie w konkurs dużej liczny uczniów.

Imprezę zakończył show przygotowany przez uczniów Liceum.