W niedzielę 7 grudnia 2014 roku w filii Samorządowego Przedszkola nr 1 w Brwinowie zorganizowano dzień otwarty. Wszyscy chętni mogli obejrzeć nowocześnie wyposażone sale i poznać kadrę pedagogiczną, która na co dzień będzie opiekować się małymi mieszkańcami Brwinowa.


Placówka przy ulicy Marszałka Jozefa Piłsudskiego 19 rozpoczęła działalność 8 grudnia 2014 roku jako filia Samorządowego Przedszkola nr 1 w Brwinowie.  Dzień wcześniej drzwi przedszkola zostały otworzone dla tych, którzy chcieli zobaczyć jego wnętrza. Zainteresowanie nową placówką oświatową było ogromne: około godziny 14.30 przed drzwiami budynku pojawiło się kilkaset osób! Mieszkańców przywitał burmistrz gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński, który wraz z kilkuletnim Jasiem otrzymał zadanie przebicia ogromnego balonu, wiszącego w drzwiach przedszkola. Balon wystrzelił, wysypało się z niego kilkadziesiąt mniejszych, różnokolorowych baloników i tym sposobem dokonano hucznego otwarcia filii.

W części oficjalnej głos zabrał burmistrz Arkadiusz Kosiński, który w 2008 roku był członkiem komitetu postulującego zmianę pierwotnie planowanej lokalizacji bardzo potrzebnej mieszkańcom Brwinowa inwestycji. Udało się i w 2013 roku wmurowano kamień węgielny już w nowej lokalizacji. – Przed uroczystością ktoś sobie zażartował, że w Brwinowie przedszkola są otwierane raz na 35 lat, bowiem ostatnio w 1979 roku otworzono Słoneczne Przedszkole. Jestem burmistrzem, 4 lata a już otworzyliśmy przedszkole. Zatem obecnie średnia wynosi jedno przedszkole na 4 lata! Jak wszystko dobrze pójdzie, w tej kadencji otworzymy kolejne dwa – zapowiedział burmistrz.

Poświęcenia nowego budynku przedszkola dokonał ksiądz Sylwester Lament, który w ubiegłym roku święcił kamień węgielny pod jego budowę. Dopisali najmłodsi kilkuletni goście, którzy z zainteresowaniem obejrzeli przygotowany dla nich teatrzyk „O kreciku”. W tym czasie dorośli zwiedzali nowy budynek: cztery sale edukacyjne wyposażone w malutkie stoliki i krzesełka, kolorowe łazienki, toalety przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, przesuwne meble, drewniane i pluszowe zabawki, materiały edukacyjne itp. O tym, jak na co dzień wygląda dzień przedszkola, opowiadała z zaangażowaniem Małgorzata Wojtyniak-Obwojska, wychowawczyni grupy Motylki. Rodzice dzieci, które zostały przyjęte do przedszkola, spotkali się z dyrektorem placówki Zofią Barańską-Mądzik oraz w grupach z wychowawczyniami.

Powierzchnia użytkowa nowego budynku wynosi ponad 1300 m kw. Znajdują się tu przestronne sale dla czterech grup liczących po 25 dzieci. Trzymamy kciuki za pierwszą setkę przedszkolaków, by szybko zaaklimatyzowały się przedszkolu!