Na wakacje nad morze wybiera się grupa 75 dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych i podopiecznych Środowiskowego Ośrodka Pomocy Społecznej. Kolonie finansowane są ze środków gminy Brwinów.


O planach ŚOPS na wakacje mówi Barbara Korytkowska z Działu Wspierania Rodziny:
Wzorem lat ubiegłych także i w tym roku kolejna grupa dzieci z gminy Brwinów wyjedzie na kolonie profilaktyczne finansowane w ramach gminnego programu profilaktyki. 75 dzieci w wieku 6-13 lat spędzi 12 dni nad morzem w Sztutowie. Do wyjazdu zakwalifikowano dzieci uczęszczające do czterech gminnych świetlic socjoterapeutycznych i podopiecznych Środowiskowego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brwinowie.
Oprócz wypoczynku i atrakcji turystycznych dla uczestników wyjazdu zaplanowano realizację programu profilaktycznego oraz zajęcia teatralne prowadzone przez znanych i lubianych przez dzieci trenerów. Nad bezpieczeństwem i przebiegiem wypoczynku czuwać będą wychowawcy z Działu Wspierania Rodziny Środowiskowego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brwinowie.

Kolonia profilaktyczna to tylko jedna z atrakcji przewidzianych dla podopiecznych świetlic, którzy na okres wakacji pozostali w domu. Zespół Działu Wspierania Rodziny przygotował wakacyjny program, który obfituje w ciekawe i zachęcające do wspólnej aktywności propozycje. Poza grami, zabawami, konkursami przewidziano także pikniki, spacery, dyskoteki, basen i wycieczki m.in. do Parku Jurajskiego czy Fabryki Krówek.

Mając na uwadze bezpieczeństwo oraz troskę o zdrowie i życie dzieci wszyscy uczestnicy kolonii i wychowankowie świetlic socjoterapeutycznych wezmą udział w spotkaniu z policjantem, którego celem będzie przybliżenie dzieciom i młodzieży zasad bezpiecznego spędzania czasu wolnego oraz promowanie właściwych zachowań podczas wypoczynku letniego. Wszystkim dzieciom życzymy udanych i słonecznych wakacji.