Uczniowie z klas czwartych szkół podstawowych z terenu gminy wzięli udział we współorganizowanym przez Straż Miejską w Brwinowie konkursie „Jestem bezpieczny na drodze”. Gospodarzem finału był Zespół Szkół w Żółwinie.

Relację nadesłała dyrektor Marta Szwemin:

18 czerwca odbyła się VI edycja Gminnego Konkursu dla klas IV „Jestem bezpieczny na drodze”.

Konkurs ten organizowany jest co roku przez p. Teresę Traczyk, nauczycielkę w Zespole Szkół nr 1 w Brwinowie i Straż Miejską w Brwinowie. Odbywa się on w czerwcu, po zakończeniu egzaminów na kartę rowerową. Od 3 lat gospodarzem konkursu jest Zespół Szkół w Żółwinie.

W pracach komisji konkursowej wzięli udział: p. Wojciech Wójcik – naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie, p. Leszek Caban – p.o. komendanta Straży Miejskiej w Brwinowie oraz nauczyciele techniki ze wszystkich szkół z terenu gminy.

4-osobowe drużyny uczniów klas IV z każdej szkoły odpowiadały na wylosowane pytania na temat przepisów drogowych, bezpieczeństwa na drodze, budowy roweru i pierwszej pomocy medycznej. Najtrudniejsze były zadania pisemne dotyczące sytuacji na skrzyżowaniach (tzw. „krzyżówki”). W czasie, gdy drużyny zastanawiały się nad zadaniami, swoją wiedzą mogła się wykazać licznie zgromadzona publiczność uczniowska (uczniowie klasa czwartych ze wszystkich szkół). Za prawidłową odpowiedź można było otrzymać nagrodę. Największą popularnością cieszyły się pluszowe maskotki „kropelki” promujące gminny projekt „Czyste Życie”.

Po  podsumowaniu punktów po trzech rundach konkursowych, najwyższą punktacją mogła pochwalić się drużyna z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie (Stefan Batory, Martyna Mędrek, Aleksandra Obrycka, Hubert Więckowski). Drugie miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół w Otrębusach, trzecie – przedstawiciele klas IV Zespołu Szkół nr 1 w Brwinowie, czwarte – uczniowie Zespołu Szkół w Żółwinie.

Rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny dotyczący bezpieczeństwa na drodze. Spośród czterech prac (po jednej z każdej szkoły) jury wybrało pracę Oli Obryckiej, uczennicy kl. IV w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie.
Nagrody od burmistrza gminy Brwinów Arkadiusza Kosińskiego wręczali pan Wojciech Wójcik i pan Leszek Caban.
 
Zdjęcia: ZS w Żółwinie