W niedzielę 23 sierpnia 2015 r. na Stadionie Miejskim w Brwinowie, przy ul. Turystycznej 4, odbędą się dożynki powiatowo-gminne. Dożynki nazywane świętem plonów to tradycyjna uroczystość z okazji zakończenia żniw.
 
Dożynki rozpoczną się o godzinie 13.00 mszą polową, po której nastąpią oficjalne obchody święta. Zostanie rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy w dwóch kategoriach – „Tradycja Pokoleń” oraz „Nowa Tradycja”. Do konkursu mogli zgłaszać się reprezentanci gmin, sołectw, stowarzyszeń, nieformalnych grup artystycznych, miłośników tradycji i sztuki ludowej – zrzeszonych lub nie, działających na terenie powiatu pruszkowskiego.
 
O godzinie 15.00 rozpoczną się występy artystyczne. Folklorystyczny Zespół Pieśni i Tańca „Polski Łan” zaprezentuje widzom tańce ludowe. Wystąpią zespoły Galaxy, Inwox oraz Sound Force, które w swoim repertuarze mają różnorodne gatunki muzyczne. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Akcent na czele z liderem Zenkiem Martyniukiem, znanym fanom muzyki disco polo.
 
Organizatorzy zapraszają do tańca na dechach, a dla ceniących aktywność fizyczną zabawy sportowe, które przygotowują brwinowskie kluby sportowe: Towarzystwo Gimnastyczne Sokół, Ogień Brwinów i KS Tennis Life. Animacje artystyczne na ludowo oraz warsztaty bębniarskie z Patrycją Napierałą to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla dzieci. Polski Związek Hodowców Alpak przygotował program edukacyjny połączony z pokazem tresury tych sympatycznych, przypominających lamy zwierząt. Organizator Dożynek, Gminny Ośrodek Kultury kładąc nacisk na wymiar edukacyjny wydarzenia, planuje zabawy z gwarą ludową, plecenie, wicie, warsztaty tradycyjnego rękodzieła ludowego. Wsparciem będą stoiska aktywnych brwinowskich sołectw, między innymi Owczarni, Żółwina i Koszajca, które zaprezentują swoje wyroby rękodzielnicze.
 
 Obchody święta  plonów w powiecie pruszkowskim zwieńczy pokaz fajerwerków w wykonaniu brwinowskich strażaków.