Drugi weekend września będzie wypełniony w Brwinowie atrakcjami: parada miejska ulicami miasta i koncerty to pomysł na spędzenie soboty. Niedziela jest przeznaczona na wspominanie historii i obchody 73. rocznicy bitwy pod Brwinowem.


Sobota

Parada miejska wyruszy spod Urzędu Gminy Brwinów przy ul. Grodziskiej 12 w sobotę o godz. 17. Barwny korowód dotrze do parku miejskiego, gdzie czekać będą m.in. atrakcje dla dzieci, a stowarzyszenie SARNA przeprowadzi grę planszową, której uczestnicy będą mogli wykazać się wiedzą na temat Brwinowa. Zaprezentuje się również Wojciech Nitecki z TG Sokół. Na scenie wystąpią zespoły młodzieżowe, które poprzedzą koncert gwiazdy wieczoru: Maleo Reggae Rockers.

Niedziela

W niedzielę po mszy odprawionej w kościele św. Floriana o godz. 10.30 odbędą się uroczystości przy pomniku 36 pp LA na Rynku. W samo południe na „Orliku” w Żółwinie reprezentacje sołectw rozegrają turniej piłkarski, a wieczorem będzie można obejrzeć rekonstrukcję bitwy na polach parzniewskich. Gminny Ośrodek Kultury zapewnia autobus spod siedziby GOK w Brwinowie o godz. 17.30. Przy polu bitwy zostanie zorganizowany parking dla zmotoryzowanych, którzy przybędą własnym środkiem transportu.


Rekonstrukcja bitwy pod Brwinowem: 9 września godz. 18.00
Mapa dojazdu na pola parzniewskie