W ramach akcji „Cały powiat czyta dzieciom”, organizowanej pod patronatem starosty pruszkowskiego Elżbiety Smolińskiej, komendant Straży Miejskiej w Brwinowie spotkał się w bibliotece w Otrębusach z przedszkolakami na wspólnym czytaniu książki na temat bezpiecznego zachowania się na drodze.

Organizatorem cyklu spotkań na terenie gminy Brwinów jest dyrektor Biblioteki Publicznej w Brwinowie Grażyna Nowocień. Na pierwsze wspólne czytanie 12 kwietnia zostali zaproszeni komendant Straży Miejskiej w Brwinowie Paweł Romaldowski oraz dzieci z Przedszkola Samorządowego w Otrębusach, które z zainteresowaniem wysłuchały opowieści pt.”Miś i Tygrysek chodzą po mieście”. Przedszkolaki zostały poinstruowane przez komendanta, jak powinny bezpiecznie zachowywać się na drodze, a także poznały zasady ruchu drogowego. Obiecały, że będą ich przestrzegać!
W maju planowane są jeszcze dwa spotkania w bibliotece dla dzieci w Brwinowie: książki maluchom przeczytają tym razem reprezentanci policji i straży pożarnej.