Cukiernia Jarzyna z Brwinowa została laureatem XV Konkursu Sposób na Sukces w kategorii „firmy rodzinne”. Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim 11 czerwca 2015 r.  Grażyna, Bartłomiej i Maria Jarzynowie otrzymali nagrody od organizatorów konkursu, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz burmistrza gminy Brwinów.
Inicjatorem i głównym organizatorem odbywającego się corocznie Konkursu Sposób na Sukces jest Centrum Doradztwa Rolniczego.  W tym roku zorganizowano piętnastą edycję konkursu. Jak podkreślają organizatorzy, jego ideą jest promowanie pozarolniczej przedsiębiorczości na obszarach wiejskich w celu zmniejszenia bezrobocia poprzez tworzenie nowych miejsc pracy na terenach wiejskich i w miastach liczących nie więcej niż 20 tysięcy mieszkańców. Ponadto konkurs umożliwia upowszechnienie wielu dobrych, godnych naśladowania przykładów działalności gospodarczej, które stają się inspiracją dla osób poszukujących ciekawych pomysłów na uruchomienie własnej firmy na wsi lub też – jak ma to miejsce w przypadku inicjatyw na rzecz społeczności lokalnych – integrują mieszkańców małych miejscowości.

Kazimierz Jarzyna założył rodzinny zakład cukierniczy w Brwinowie w 1976 r. Obecnie firmę prowadzi jego żona Grażyna wraz z córką Marią i synem Bartłomiejem. Na co dzień dokonania firmy rodzinnej państwa Jarzynów doceniają klienci, którzy odwiedzają ich cukiernię i kawiarnię. „Jarzyna” to marka kojarząca się przede wszystkim z wysoką jakością. Jest znana nie tylko w Brwinowie, ale też daleko poza granicami gminy. Konkursowe jury zwróciło uwagę przede wszystkim na „rozszerzenie działalności wielopokoleniowej firmy cukierniczej o produkcję ręcznie wykonanej wysokiej jakości galanterii czekoladowej”. Wiele pochwał wypowiedziano także na samej gali. Renomę cukierni Jarzyna podkreślił w swoim wystąpieniu na gali członek zarządu BNP Paribas Bartosz Urbaniak.

Państwo Jarzynowie odebrali podczas uroczystości statuetkę laureata oraz dyplom Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Do gratulacji dołączył też burmistrz Arkadiusz Kosiński. Organizatorzy konkursu zadbali o to, aby wyróżnionym przedsiębiorcom z całego kraju mogli towarzyszyć także włodarze gmin. Prężnie działające firmy są bowiem nie tylko powodem do dumy dla swoich właścicieli, ale stają się także wizytówkami miast i regionów.  – Najlepsze słodkości na świecie u Jarzyny znajdziecie – taki wpis pojawił się w Internecie wśród wielu gratulacji.

Zdjęcia na stronie cukierni Jarzyna:
Cukierniajarzyna.pl