Gmina Brwinów jest przyjazna dla inwestorów. Eksperci Instytutu Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym przyznali gminie Brwinów tytuł, godło promocyjne i certyfikat „Gmina Fair Play”.

Do tegorocznej edycji konkursu „Gmina Fair Play – certyfikowana lokalizacja inwestycji” zgłosiły się  74 samorządy z całej Polski: 65 przeszło pomyślnie dwa etapy oceny. Takie gminy jak Lesznowola, Mszczonów czy Błonie uzyskały tytuł „Gminy Fair Play” kolejny raz z rzędu. Gmina Brwinów po raz pierwszy zdecydowała się na udział w konkursie. Przeprowadzony przez kapitułę konkursu audyt potwierdził, że władze gminy obrały właściwy kierunek zarządzania. Inwestorzy mogą liczyć na sprawną współpracę i pomoc w załatwianiu formalności. Tytuł „Gmina Fair Play” potwierdza, że gmina została uznana za godną zaufania i zapewnia przyjazny klimat do inwestowania i prowadzenia działalności biznesowej.

Konkurs „Gmina Fair Play” afiliowany jest przy Krajowej Izbie Gospodarczej. W 2012 r. odbyła się jego XI edycja. Jedną z najważniejszych korzyści wynikającą z udziału w konkursie jest możliwość zaprezentowania gminy na szerszym forum publicznym oraz wsparcie w wysiłkach podejmowanych w celu pozyskania nowych inwestorów. Uzyskany przez gminę Brwinów certyfikat ułatwi przyciąganie kolejnych firm, gdyż potwierdza pozytywne przejście przez obiektywną procedurę weryfikacyjną przeprowadzoną przez niezależnych ekspertów. „Gmina Fair Play” to uznana marka będąca synonimem rzetelności, wysokich standardów oraz przyjaznego podejścia do inwestorów. Uzyskany certyfikat jest też mobilizacją do dalszego doskonalenia działań podejmowanych przez Urząd Gminy Brwinów.

Burmistrz Arkadiusz Kosiński odebrał certyfikat „Gmina Fair Play” podczas uroczystej gali, która odbyła się 7 grudnia 2012 r. w Sali Kongresowej w Warszawie. – Można powiedzieć, że ta nagroda jest prezentem świątecznym dla gminy Brwinów – stwierdził.

zdjęcia:Gala Przedsiębiorstw i Gmin Fair Play 2012, www.fairplay.pl