Dwa kluby sportowe z terenu gminy Brwinów pomyślnie przeszły pierwszy etap konkursu „Szkółki piłkarskie Nivea”: UKS Czerwone Smoki z Brwinowa oraz UKS Otrębusy otrzymały sprzęt sportowy, teraz ich trenerzy wezmą udział w szkoleniach i rozpoczną prowadzenie zajęć piłkarskich dla dzieci według programu Akademii Ajax Amsterdam.


Szkolenia teoretyczne i praktyczne dla trenerów rozpoczynają się 5 września. Brwinowscy trenerzy zapoznają się z metodami szkoleniowymi trenerów z Amsterdamu. Po powrocie będą przekazywać swą wiedzę młodym piłkarzom, którzy bardzo ucieszyli się z otrzymanego sprzętu m.in. bramek treningowych oraz pełnowymiarowych, rebounderów i stoperów.  Zawodnicy wypróbowali już tez piłki, znaczniki i trenowali w nowych koszulkach.  

Najlepsze "Szkółki Piłkarskie NIVEA" wezmą udział w turnieju, który będzie zwieńczeniem cyklu treningowego. Kryterium kwalifikacji do turnieju będzie zaangażowanie w prowadzenie treningów zgodnie z programem szkoleniowym Akademii Ajax Amsterdam. Przed Czerwonymi Smokami i UKS z Otrębus jest jeszcze wiele pracy: za rok spośród 100 uczestników programu zostanie wyłonionych 10 finalistów, którzy w czerwcu 2013 r. rozegrają między sobą turniej szkółek piłkarskich. Nagrodą dla najlepszych sześciu drużyn będzie wyjazd na obóz letni do Amsterdamu.
Trener UKS Czerwone Smoki Mikołaj Sobczak bardzo liczy na współpracę i wymianę doświadczeń różnych szkółek piłkarskich. W czerwcu na żółwińskim Orliku gościli szkoleniowcy Juventusu Turyn, teraz będzie szansa na porównanie metod szkoleniowych dwóch piłkarskich potęg – dodaje.   
Trzymamy kciuki, by młodzi zawodnicy z Brwinowa i Otrębus spędzili w przyszłym roku wakacje w Amsterdamie.